Podróż na wschód

Kategoria podroze

linie lotnicze WizzairOd kilku lat w Polsce można przemieszczać się z punktu A do punktu B Tanimi Liniami Lotniczymi. Nie mówię tu tylko o podróżach wewnątrz kraju. Najwięcej ludzi lata tanimi liniami po całej Europie. Aby być konkurencyjnym, Tanie Linie Lotnicze otwierają coraz więcej połączeń, które jakościową są porównywalne z dużymi liniami lotniczymi, a cenowo biją je na łeb na szyję. Przykładowo linie lotnicze Wizzair, otworzyły niedawno połączenie Katowice- Kijów. Było to dla mnie bardzo na rękę. Otóż niedawno jeden z moich bardzo dobrych znajomych wyjechał wraz z narzeczoną do Kijowa do pracy w filii firmy w której pracuje. Gdy już się urządzili i poukładali sobie wszystkie sprawy w nowym miejscu zaprosili nas do siebie.

Postanowiliśmy skorzystać z zaproszenia i pojechać do Kijowa na urlop. Dzięki firmie Wizzair mogliśmy w nieco ponad godzinę dostać się do Kijowa. W innym przypadku musielibyśmy wybrać się w kilkunasto godzinną podróż samochodem. Poza tym mogliśmy spędzić bliżej nieokreślony czas na granicy Polski- Ukraińskiej. Trzeba tam wypełniać specjalne blankiety wjazdowe, które należy pokazywać również przy wyjeździe z kraju. Należy na nich podać nawet miejsce i czas pobytu na terenie Ukrainy. Tak jakbym chciał tam zostać na dłużej. A tak kupiłem bilety linii lotniczych Wizzair, i bezproblemowo dostać się na miejsce.

Wyjazd do Kijowa traktowałem jako dość egzotyczną wyprawę. Nie zawsze ma się okazję odwiedzić pełen kontrastów komunistyczny kraj, gdzie skrajne ubóstwo styka się z wielkim bogactwem. Nie ma tam rozwiniętej klasy średniej. W sumie nie jest to dziwne, gdyż od niedawna jest samodzielny i radzi sobie bez wpływów Rosji, do której kiedyś przecież przynależała.

Mimo panującego ustroju jest tam bardzo pięknie. Sam Kijów można już zaliczać do Dużych Europejskich miast. Powstaje tam coraz więcej markowych sklepów, a otworzenie się na turystów z zachodu przynosi duże zyski.

W sumie to dzięki Firmie Wizziar odbyłem swoją pierwszą i jak dotąd jedyną wizytę w Kijowie. W innym przypadku nie zdecydowałbym się na tak długą i wyczerpującą podróż samochodem.